menu
nagłówek | header | image

Zaproszenie

Szanowni Państwo: studenci oraz Pielęgniarki i Położne,

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję konferencji Nowe Trendy w Pielęgniarstwie, która odbędzie się w dniu 04.06.2024 r. w Poznaniu na terenie kompleksu Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu ul. Rokietnicka.

Podczas konferencji zostaną omówione aktualne i ważne zagadnienia związane z aktywnością zawodową, jak np.: odpowiedzialność prawna pielęgniarek, stosowanie przymusu bezpośredniego, opieka nad pacjentem po leczeniu ortopedycznym czy usunięciu krtani, farmakoterapia u osób w podeszłym wieku, leczenie ran.

Ważnym elementem - podobnie jak w poprzedniej edycji - będą warsztaty specjalnie zorganizowane dla studentów i pracujących pielęgniarek z zakresu: pielęgnacji długoterminowych dostępów naczyniowych typu Broviac, kaniulacji pod kontrolą USG, radzenia sobie w trudnej sytuacji, leczenia ran, e-recept, podstawowych czynności resuscytacyjnych w warunkach szpitalnych oraz bezpieczeństwa i ergonomii pracy.

Zarówno wykłady, jak też warsztaty, poprowadzą doświadczeni specjaliści z danej dziedziny.

W tym roku odbędzie się także sesja studencka umożliwiająca wymianę doświadczeń z zakresu m.in. edukacji zdrowotnej pacjentów.

Różnorodność zagadnień umożliwi każdemu uczestnikowi pozyskanie aktualnej wiedzy z istotnych dla zawodu obszarów oraz doskonalenie umiejętności pod nadzorem wyśmienitych profesjonalistów.

W imieniu organizatorów zapraszają

prof. dr hab. Krystyna Jaracz
dr hab. Dorota Talarska

Patronat Honorowy

logo UMP
JM Rektor
Uniwersytetu Medycznego
im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Prof. dr hab. n. med. Andrzej Tykarski
logo OIPiP

Organizatorzy

  • Pracownia Pielęgniarstwa Społecznego, Katedry i Zakładu Profilaktyki Zdrowotnej
  • Katedra Pielęgniarstwa
  • Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
  • Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Poznaniu

Patronat medialny

Czasopismo „Pielęgniarstwo Polskie”
aktualizacja: 2024-06-02